Bir Sayfa Seçin

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum – Cinsel ilişkiden korkmamak için ne yapmalı bunları anlattık. Bu dertten kurtulmanın yolları var.

Cinsel ilişkiye girememek bazı insanların yaşadığı çok önemli bir sorun. Genellikle kadınlarda yaşanan bu problem, nadiren bazı erkeklerde de olabiliyor. Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum diyen ve bu korkuyu bir türlü yenemeyen okuyucularımıza ışık tutacak bir yazı derledik.

Bu yazıda edineceğiniz bilgiler hayli rahatlamanızı sağlayacak ve bu korkuyu yenmenin yollarını keşfetmenizi sağlayacak.

Cinsel ilişkiye Girmekten Korkuyorum Bunun Sebebi Nedir?

Cinsel ilişkiden korkan kişinin, bu korkusu altında yatabilecek sebeplerden en yaygın olanları şunlardır;

  1. Geçmişte cinsel istismara uğramış olmak,
  2. Bir başkasının cinsel istismara uğramasına tanık olmak,
  3. Bebeklik çağında ve sonraki dönemde ebeveynlerinin cinsel münasebet anını görmüş olmak,
  4. Ebeveynlerden birinin, cinsellik hakkındaki olumsuz düşüncelerini öğrenmiş ve bu fikri zihnine yerleştirmiş olmak,
  5. Bazı kültürlerde cinsellik ve karşı cinsle ilgili yanlış öğretilen, sınırlayıcı bilgileri zihnine yerleştirmiş olmak,
  6. Cinsel münasebete gireceği kişiyi tatmin edemeyeceği korkusuna yenik düşmek, eziklik hissetmek.

Bu 6 maddede yer alan sebeplerden biri ya da birkaçı bulunmakta ise kişi cinsel ilişkiden korkabilir ve cinsellikten uzaklaşabilir. Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum diyen bazı kişilerin durumu hayli ciddi olabilir bu kişiler için uzman bir psikiyatri tavsiye edilir. Örneğin ilk üç maddede yer alan sebepler nedeniyle cinsel ilişki korkusu yaşayanlar için psikolojik destek gerekebilir. Fakat kimileri ise yani son 3 maddede bahsedilen sebeplerle bu sıkıntıyı yaşayanlar için durum daha kolay.

Çünkü bu kategoride olanlar sadece yanlış inanç, deneyim eksikliği, güvensizlik nedeniyle bu korkuyu yaşamaktadır. Bu kişiler için çözüm oldukça kolay. Cinsel ilişkiden korkmamak için ne yapmalı konusunda özellikle kadın okuyucular için çok etkili bir önerimiz olacak. Yataktaki Kraliçe isimli e-kitabı sizlerle paylaşacağız. Bu kitabı bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek okuyabilir ve bir kadının cinselliğe dair bilmesi gereken ne varsa hepsini öğrenerek bu korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

Cinsel ilişkiye Girmekten Korkuyorum Diyenler Yataktaki Kraliçe Okuyun

Sibel Savaş’ın yazdığı Yataktaki Kraliçe kitabı resimli ve yazılı anlatımlarıyla cinsel ilişkiden korkmamanız gerektiğini size gösterecek. Bilgisizlik ya da yanlış inançlar nedeniyle kapıldığınız bu korkuyu yenmenin en kolay yolu cinselliği ve cinsel ilişkinin tüm inceliklerini bilmekte yatar. Böylece cinsel ilişki esnasında neler yapılması gerektiğini detaylarıyla öğrenerek bu korkudan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Karşı cinsi tatmin edememe korkunuzu yener ve eziklikten kurtularak cinsel yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

“Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum” diyen bütün kadınlar bu kitapla bu korkularından kurtulabilirler. Kitabı indirip hemen okumaya başlamak için buraya ya da aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum

Dev Kampanya – Mutlu İzdivaç Seti ile Yeni Evlenecekler Destek

Mutlu İzdivaç seti ile ilk gece korkusuna son. Mutlaka okunması gereken bir kaynak. Okumak için buraya ya da alttaki resime tıklaman yeterlidir.

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum